Reference

Zámek Úsobí

Jde o pozdně barokní trojkřídlou patrovou stavbu, jejíž levé obytné křídlo vytápí a užitkovou vodu ohřívá tepelné čerpadlo SPIRÁLA WW 23.

Zobrazit galerii

Zámek nyní slouží k prohlídkám (odkaz https://www.zamekusobi.cz), svatebním obřadům i kulturním akcím. Zamilované páry mohou vstoupit do manželství v obnovené kapli z poloviny 18. století, zasvěcené Panně Marii a svatým Donátu a Floriánovi, pokud nedají přednost nádvoří nebo rozlehlému parku, upravenému ve francouzském a z části i anglickém stylu. V zámku je dost místa pro hostinu, svatebčanům se nabízí možnost přenocovat ve čtyřech dobově vybavených apartmánech, u nichž je ukryto moderní sociální zařízení.

Novostavba rodinného domu Mělník

V celém domě položeno podlahové topení, tepelné čerpadlo SPIRÁLA WW9 ohřívá také nezávisle na vytápění užitkovou vodu.

Zobrazit galerii

Na okruh užitkové vody je připojen koupelnový žebřík k temperování koupelny a sušení i v období odstaveného topení. S tepelným čerpadlem spolupracuje ještě solární systém.

Rodinný dvougenerační dům u Poděbrad

Stavba domu dokončena kolem roku 1977, nezateplená, okna původní. Radiátorové ústřední topení postavené s kotlem na tuhá paliva nyní vytápí tepelné čerpadlo SPIRÁLA WW14D.

Zobrazit galerii

Bez doplňkového zdroje oba byty vytápí na příjemných 23°C. Náklady na vytápění, měřené na podružném elektroměru, vychází ročně 17 000 - 19 000,-Kč

Rodinný dům u Poděbrad 2

Dům ve starší městské zástavbě o ploše 170m2 včetně temperované garáže. Instalované tepelné čerpadlo SPIRÁLA WW9, původní elektrokotel ponechán jako záloha, prozatím nebyl použit.

Zobrazit galerii

Vytápí se trvale na 25°C, koupelna 26°C, jen ložnice na 20°C. Majitel pečlivě zapisoval hodnoty do tabulky (zde byl odkaz na tabulku, ale ten teď nefunguje). Po odečtení spotřeby pro domácnost vychází spotřeba pro vytápění 4681 kWh za rok, asi 12 000 Kč

Rodinný dům u Přerova

Po výměně tepelného čerpadla vzduch-voda za tepelné čerpadlo SPIRÁLA WW20 voda-voda pracuje vytápění k plné spokojenosti uživatelů.

Zobrazit galerii

Spotřeba za sezonu 2006/2007 byla 6460 kW, včetně spotřeby el. čerpadla ze studny. Celková spotřeba domu byla 13 000,- kW , úspora v tomto roce i přes teplou zimu činila celkem cca 22 000,- Kč.

Rekonstrukce domu u Pardubic

Tepelné čerpadlo SPIRÁLA je nenáročné a uvedení do provozu velice snadné. Proč si na stavbě nezatopit, když stačí hadicemi připojit topný systém a dodávat studniční vodu. Mimochodem obdobně připojené dokáže tepelné čerpadlo topit v trvalém provozu.

Zobrazit galerii

Rodinný dům Ústí nad Labem

Velmi hezky provedená instalace strojovny včetně bazénové techniky. Zdrojová studna je mimo záběr v místnosti, ochlazená voda se odvádí za dům do trativodu.

Zobrazit galerii

Slovensko

Několik čerpadel SPIRÁLA je instalovaných na Slovensku. První topí od roku 2007 v rodinném domě v Prešově.

Zobrazit galerii

Rodinný dům Cheb

Zobrazit galerii

Rekonstrukce nad Bečvou

Nádherná vila z roku 1911 se dočkala rekonstrukce. Celou budovu nyní vytápí TČ Spirála, pomocí akumulační nádrže, z které jsou rozvedeny 3 okruhy – podlahovka přízemí, podlahovka patro a radiátory.

Zobrazit galerii

Později přibude i ohřev užitkové vody pomocí TČ. Rekonstrukce stále probíhá a majitelům přejeme vše nejlepší, protože výsledek bude určitě stát za to.

Komentáře uživatelů

Přečtěte si komentáře našich spokojených klientů.

Číst více

V patrovém domě bez vnější izolace žijeme 2 rodiny -6 osob, všichni máme rádi dostatek tepla. Dům jsem vytápěl pevnými palivy a po zavedení plynu 2 roky plynovým kotlem, což bylo sice pohodlné, ale poměrně drahé. Po objevení TČ SPIRALA, které pracuje systémem VODA - VODA z vlastní studny jsem okamžitě přešel na tento způsob vytápění. TČ používám již dva roky, a to bez nejmenší závady. Velmi příjemná je rovněž prodloužená záruční lhůta na 3 roky. Mám nastavenou teplotu na 23°C, která je celoročně konstantní. Pouze při dlouhotrvajících velkých mrazech ( -20°C ) klesla teplota nejméně na 21,5°C a to asi jen na 4 dny. TČ nevyžaduje naprosto žádnou údržbu. Počáteční investice se vrátí po několika letech. TČ SPIRALA můžu opravdu doporučit jako velmi dobrý, úsporný a bezproblémový zdroj tepla. Jsem velmi spokojený i se vstřícným jednáním firmy.
Vladimír Polívka, Dolní Beřkovice

Konečně platíme rozumné účty za topení. Před třemi roky nám firma připojila tepelné čerpadlo spirála. Po roce topení rušíme plyn a celou domácnost máme na levnou elektriku. Platíme 28 tisíc za všechno proti dřívějším 43 za plyn a 18 za elektriku. Minulou zimu "odešla" cívka ventilu, výrobní firma ochotně bez meškání závadu odstranila. Topení jinak OK.
Josef z Hradce

Tepelné čerpadlo "spirála" jsem koupil na podzim 2007. Navzdory varování odborníků jiných firem, jsem jej pod dohledem známého topenáře a elektrikáře, s využitím rad výrobce vlastnoručně namontoval. Investice se tím prakticky zmenšila jen na cenu tepelného čerpadla, při zachování plné záruky od firmy Stuchlík. V domě mám všude podlahové vytápění a užitkovou vodu ohřívám také tepelným čerpadlem. Jsme teplomilná rodina, přesto tepelné čerpadlo spotřebuje jen za 12000Kč ročně, měřím to samostatným elektroměrem. Topení nepotřebuje údržbu a nemělo žádnou závadu.
Jarda Týniště nad Orlicí

Tepelné čerpadlo nám vytápí rodinný domek do radiátorů a ohřívá celoročně TV. Teplotu reguluje původní termostat od elektrokotle. Systém pracuje bez poruch a údržby. Vlastně jedinou změnou jsou čvrtinové účty za elektriku.
Václav Přerov

Já také používám Tepelné Čerpadlo SPIRÁLA, patent pana JOSEFA STUCHLIKA už nějaký rok a jede bez problémů. Mám vlastní studnu, tak jsem ji využil k vytápění rodiného domu. Po zkušenostech s náklady na topení a konfortu, je TČ SPIRÁLA bezkonkurenční. Díky TČ mám i levnou elek.sazbu na celý dům. Náklady a počáteční investice se rychle vrátí, rychlost je však u každeho domu individuální.
Jirka z Moravy

Po pořízení tepelného čerpadla platím celkem za elektřinu jen 15000 ročně. Od seřízení při spouštění se neprojevila jediná chyba, tepelné čerpadlo pracuje bez údržby a obsluha spočívá v nastavení teploty na pokojovém termostatu.
Pavel Most

Poté co jsem začal používat tepelné čerpadlo SPIRÁLA, klesly mé náklady na energii prokazatelně o 70 %. Čerpadlo funguje bez problémů a vlastně se o něj nemusím vůbec starat. Všem vřele doporučuji.
Lukáš Nymburk