Tepelná čerpadla cena
Tepelná čerpadla princip

Venkovní tepelné čerpadlo

Tepelná čerpadla princip

21. 3. 2012, 15:27

O tepelných čerpadlech toho bylo napsáno už docela dost. Všichni víme, o co se jedná. Aby také ne! Vždyť už jsou na našem trhu pěknou řádku let. Navíc šetří naše peněženky i životní prostředí! A o takových věcech se pěkně píše a ještě lépe čte.

Princip tepelných čerpadel

Proč ale zůstávat u psaní a čtení? Pořiďte si rovnou jedno takové tepelné čerpadlo a ušetřete peníze i přírodu. Pořízení tepelného čerpadla, to chce ale mít trochu přesnější představu o tom, jaké jsou možnosti. Tak tedy ještě chvilku čtěte, a pak vybírejte! Bude z čeho. Existuje několik typů tepelných čerpadel. Dělí se podle zdroje, ze kterého energii čerpají.

Tepelné čerpadlo voda/voda

Pro tento typ tepelného čerpadla je zdrojem, jak název napovídá, samozřejmě voda. A to ať už povrchová, spodní nebo podzemní. V každém případě je zapotřebí studna, ze které je voda odčerpána. Po té, co z ní za pomoci výparníku odebereme potřebné teplo, je naprosto bez znečištění vrácena do přírody. Ačkoli by se mohlo zdát, že to bude drahé, jsou naopak pořizovací náklady tohoto typu tepelného čerpadla nižší, protože studna většinou už existuje. Navíc se jedná o nejúčinnější variantu tepelného čerpadla, protože podzemní voda má stálou teplotu, nezávislou na okolních podmínkách. Pokud poblíž není studna, lze využít i vodu povrchovou, účinnost tepelného čerpadla ale bude o něco nižší.

Tepelné čerpadlo země/voda

Nejprve krátce o principu, na kterém je tento typ založen. V potrubí uloženém pod zemí koluje voda, která se pod povrchem ohřeje, pak je odčerpána, aby předala tepelnou energii, poté zase putuje do potrubí pod zem. V tomto principu tkví nevýhoda tohoto tepelného čerpadla. Prostředí pod zemí není tak stálé jako voda, více závisí na okolních podmínkách. Proto toto tepelné čerpadlo nedosahuje takové účinnosti. Výhodou, a to podstatnou, je ale jeho dostupnost.

Tepelná čerpadla vzduch/voda

Poslední typ je nejméně účinný. Prostředí ve vzduchu je nejméně stabilní. Takže jsme si trochu upřesnili, z čeho si můžeme vybrat. Přesto určitě využijme i služeb a rad prodejců a dodavatelů tepelných čerpadel. Jak bylo zmíněno, mají přece jen pěknou řádku let zkušeností za sebou. Pomohou vybrat to nejlepší tepelné čerpadlo pro nás, naši peněženku i pro životní prostředí!

Zobrazení: 100951 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné zprávy
 • Tepelná čerpadla dotace

  21. 8. 2013, 11:45 | Diskuze (0)

  Tepelná čerpadla si pořizujeme stále častěji a víme proč to děláme! Tepelná čerpadla nám totiž přinášejí mnoho výhod v jednom. Investice do tepelného čerpadla se vyplatí hned v několika směrech. Pořiďte si ho také!

 • Tepelná čerpadla ceník

  31. 1. 2013, 12:14 | Diskuze (0)

  Tepelná čerpadla představují rozsáhlý komplex technologií a nejrůznějších značek. Při výběru se investor dostává do nelehké situace výběru a nabídek s různými technickými řešeními a zároveň nejrůznějšími cenovými relacemi.

 • Tepelná čerpadla země-voda

  24. 1. 2013, 12:49 | Diskuze (0)

  Tepelná čerpadla země voda patří k nejúspornějším. Kvalitní tepelná čerpadla země voda se dají pořídit za přijatelnou cenu. Vynikají jednoduchou instalací se snadnou ovladatelností. Dále jsou velice tichá s moderním designem.

 • Tepelná čerpadla – řešení pro budoucnost

  3. 1. 2013, 13:36 | Diskuze (0)

  Klasické zdroje energie pro výrobu tepla a ohřev vody nejsou nevyčerpatelné a navíc se jejich cena neustále zvyšuje. Není tedy divu, že vznikají zařízení, které pracují na jiných principech a hlavně jsou šetrná k životnímu prostředí i naší peněžence.

 • Tepelná čerpadla

  30. 3. 2012, 11:47 | Diskuze (1)

  Teplo domova - to je to, po čem především v tomto období všichni toužíme. Jak příjemný je návrat z venkovní plýskanice, když se vracíme do vyhřátého, útulného bytu. A co si takhle večer užít horkou bublinkovou lázeň - veškerý stres z předešlého dne je rázem pryč.