Tepelná čerpadla cena
Tepelná čerpadla princip

Tepelná čerpadla diskuze

Tepelná čerpadla diskuze

21. 3. 2012, 15:46

Nechcete-li každoročně utrácet tisíce za stále dražší elektrickou energii, uhlí, palivové dřevo nebo plyn spotřebované při vytápění vašeho rodinného domu, bude možná i pro vás tím nejlepším řešením tepelné čerpadlo

Diskuze o tepelných čerpadlech

Nabízená tepelná čerpadla pracují na základě ohřevu kapaliny kumulací tepelné energie získáné ze tří zdrojů. Prvním zdrojem je voda, druhým zdrojem je země a třetím zdrojem je vzduch. Takto zjednodušený popis pochopitelně nemůže vystihnout výhody jednotlivých systémů, ale pro první orientaci v problému snad postačuje

Pokusme se tedy přiblížit si více všechny tři principy činnosti tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla systému voda - voda

Při tomto principu se tepelná energie akumuluje z vody buďto v již existující studni, ve vrtu dosahujícím k hladině podzemní vody a nebo i ve vodním toku.

Tepelná čerpadla systému země - voda

Také při použití principu tepelného čerpadla země – voda máme na výběr z více způsobů, jak získávat tepelnou energii akumulací ze země. Prvním způsobem je využití zemního vrtu, druhým pak využití plošného kolektoru.

Tepelná čerpadla systému vzduch - voda

Zdánlivě nejprostší princip získávání tepelné energie je princip vzduch – voda, kde se tepelná energie odebírá přímo ze vzduchu, který nás obklopuje.

Který princip vybrat pro svůj dům

Pro výběr toho pro nás nejlepšího systému si musíme nejprve předem určit, jaké požadavky budeme mít na činnost svého tepelného čerpadla.

Vytápění i ohřev vody zajistí tepelné čerpadlo

Pochopitelně, že čím větší nároky budeme mít na výkon tepelného čerpadla, tím výkonnější systém budeme potřebovat. Tepelné čerpadlo totiž dokáže nejen vytápět náš dům, ale i ohřívat vodu v bojleru. V takovém případě bychom měli volit mezi principy voda – voda a země – voda.

Tepelné čerpadlo pro pouhé přitápění

Pokud však předpokládáme, že budeme tepelné čerpadlo používat souběžně s některým z klasických způsobů vytápění, postačí nám tepelné čerpadlo systému vzduch – voda.Diskuzi o tepelných čerpadlech naleznete pod článkem

Zobrazení: 153102 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 23

Podobné zprávy
 • Tepelná čerpadla dotace

  21. 8. 2013, 11:45 | Diskuze (0)

  Tepelná čerpadla si pořizujeme stále častěji a víme proč to děláme! Tepelná čerpadla nám totiž přinášejí mnoho výhod v jednom. Investice do tepelného čerpadla se vyplatí hned v několika směrech. Pořiďte si ho také!

 • Tepelná čerpadla ceník

  31. 1. 2013, 12:14 | Diskuze (0)

  Tepelná čerpadla představují rozsáhlý komplex technologií a nejrůznějších značek. Při výběru se investor dostává do nelehké situace výběru a nabídek s různými technickými řešeními a zároveň nejrůznějšími cenovými relacemi.

 • Tepelná čerpadla země-voda

  24. 1. 2013, 12:49 | Diskuze (0)

  Tepelná čerpadla země voda patří k nejúspornějším. Kvalitní tepelná čerpadla země voda se dají pořídit za přijatelnou cenu. Vynikají jednoduchou instalací se snadnou ovladatelností. Dále jsou velice tichá s moderním designem.

 • Tepelná čerpadla – řešení pro budoucnost

  3. 1. 2013, 13:36 | Diskuze (0)

  Klasické zdroje energie pro výrobu tepla a ohřev vody nejsou nevyčerpatelné a navíc se jejich cena neustále zvyšuje. Není tedy divu, že vznikají zařízení, které pracují na jiných principech a hlavně jsou šetrná k životnímu prostředí i naší peněžence.

 • Tepelná čerpadla

  30. 3. 2012, 11:47 | Diskuze (1)

  Teplo domova - to je to, po čem především v tomto období všichni toužíme. Jak příjemný je návrat z venkovní plýskanice, když se vracíme do vyhřátého, útulného bytu. A co si takhle večer užít horkou bublinkovou lázeň - veškerý stres z předešlého dne je rázem pryč.