Tepelná čerpadla cena
Tepelná čerpadla princip

Tepelná čerpadla ceník

Tepelná čerpadla ceník

21. 3. 2012, 15:52

Všestranně nejvýhodnějším zdrojem tepla je rozhodně využití tepelných čerpadel. Každý technologický detail je u tepelných čerpadel promyšlený odborníky a dokonale zpracovaný s nejvyššími nároky na kvalitu, spolehlivost i snadný servis.

Ceník tepelných řerpadel

Nejspíš většině lidí připadá cena tepelných čerpadel až příliš vysoká. Zamyslí-li se ovšem nad jejich pořizovacími náklady a jejich provozními náklady, které pak porovnají s provozními náklady vytápění například plynem či elektřinou, zjistí, že je tepelné čerpadlo rozumné řešení. Vstupní investice je sice vysoká, ale samotné vytápění je pak levné.

Tepelná čerpadla versus další zdroje vytápění

Pokud se někdo rozhodne vytápět dům či byt dřevem, musí počítat s jeho náročností na skladování, stále rostoucí cenou a pracnou přípravou. Totéž platí o uhlí nebo koksu, kdy je často pracná donáška paliva ke kamnům či kotlům, spojená navíc se špínou a nezdravou prašností. Žádaným palivem jsou i u nás peletky připravované z odpadu. S rostoucí poptávkou ale vyrostla také jejich cena a při jejich používání je potřebný rovněž skladovací prostor.

Elektřina a zemní plyn jsou sice relativně čistými energiemi, ale v obou případech se zvyšují provozní náklady vytápění. U plynu je ve hře ještě bezpečnost, občas se objeví zprávy o výbuchu plynu a jeho katastrofálních důsledcích, kdy jde o lidské životy. Také propan-butan je už dnes drahý.

Tepelné čerpadlo není náročné na prostor, provozní náklady jsou nízké a vlastní provoz čistý a bezpracný, proto nám vychází ve srovnání s dalšími uvedenými zdroji vytápění jako ten nejvhodnější.

Porovnejte ceník tepelných čerpadel

Před pořízením tepelného čerpadla si každý musí ujasnit, jaký typ zvolí. Na trhu jsou tepelná čerpadla vzduch/voda, tepelná čerpadla voda/voda a tepelná čerpadla země/voda.

Zdrojem tepla je pro tepelné čerpadlo buď voda, vzduch nebo půda.

Při výběru čerpadla je dobré prostudovat certifikát kvality, ale poradit se i s odborníkem. Také reference jiných uživatelů tepelných čerpadel pomáhají při výběru toho nejvhodnějšího, což se určí podle výhodného poměru ceny, výkonu a rychlosti návratnosti vstupní investice.

Zobrazení: 94965 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné zprávy
 • Tepelná čerpadla dotace

  21. 8. 2013, 11:45 | Diskuze (0)

  Tepelná čerpadla si pořizujeme stále častěji a víme proč to děláme! Tepelná čerpadla nám totiž přinášejí mnoho výhod v jednom. Investice do tepelného čerpadla se vyplatí hned v několika směrech. Pořiďte si ho také!

 • Tepelná čerpadla ceník

  31. 1. 2013, 12:14 | Diskuze (0)

  Tepelná čerpadla představují rozsáhlý komplex technologií a nejrůznějších značek. Při výběru se investor dostává do nelehké situace výběru a nabídek s různými technickými řešeními a zároveň nejrůznějšími cenovými relacemi.

 • Tepelná čerpadla země-voda

  24. 1. 2013, 12:49 | Diskuze (0)

  Tepelná čerpadla země voda patří k nejúspornějším. Kvalitní tepelná čerpadla země voda se dají pořídit za přijatelnou cenu. Vynikají jednoduchou instalací se snadnou ovladatelností. Dále jsou velice tichá s moderním designem.

 • Tepelná čerpadla – řešení pro budoucnost

  3. 1. 2013, 13:36 | Diskuze (0)

  Klasické zdroje energie pro výrobu tepla a ohřev vody nejsou nevyčerpatelné a navíc se jejich cena neustále zvyšuje. Není tedy divu, že vznikají zařízení, které pracují na jiných principech a hlavně jsou šetrná k životnímu prostředí i naší peněžence.

 • Tepelná čerpadla

  30. 3. 2012, 11:47 | Diskuze (1)

  Teplo domova - to je to, po čem především v tomto období všichni toužíme. Jak příjemný je návrat z venkovní plýskanice, když se vracíme do vyhřátého, útulného bytu. A co si takhle večer užít horkou bublinkovou lázeň - veškerý stres z předešlého dne je rázem pryč.