Tepelná čerpadla cena
Tepelná čerpadla princip

Instalace tepelného čerpadla v rodinném domě

Instalace tepelného čerpadla v rodinném domě

5. 2. 2013, 9:59

Instalace tepelného čerpadla není jistě záležitostí, o níž byste se měli rozhodvat z okamžiku na okamžik, jedná se o významnou investici, ovšem s významnou návratnosti vynaložených nákladů.

Tepelné čerpadlo jako investice

Ne každý rodinný dům je dokonale izolován a zabezpečen proti úniku tepla. A proč draze platit účty za energetické vytápění či za plyn a ještě pak složitě řešit zavádění plynové přípojky. Nákup tepelného čerpadla, ať se jedná o jakýkoliv jeho druh je sice náročnější investicí, ovšem vynaložené náklady se vrací do několika let.

Dvacet let tepelných čerpadel v České republice

Je to skoro k nevíře, ale první tepelné čerpadlo bylo v České republice nainstalováno do soukromé domácnosti už v roce 1991. Tehdy si ho zájemce musel složitě dovážet až ze Švédska, vám už ale dnes takové peripetie nehrozí. Dnes máte široký výběr jednotlivých druhů tepelných čerpadel přímo na internetu, kde si můžete porovnat nabídky od všech výrobců a prodejců. Mimochodem, to první české čerpadlo stále funguje na plný výkon a svému majiteli dobře slouží, čili jak vidíte, u tepelných čerpadel nenastávají problémy, známé například u klasických kotlů na pevná paliva. Ty rády odcházejí po vypršení záruční lhůty, která bývá přibližně desetiletá.

Jak vybrat tepelné čerpadlo

Tak a tady se už jedná o vážnou věc. Jelikož se při pořízení tepelného čerpadla a jeho uvedení do provozu pohybují náklady v oblasti desetitisíců i více, rozhodně není dobré při nákupu jen tak náhodně píchnout prstem do katalogu "tohle chci". Je rozhodně vhodné se poradit s odborníkem, jaký typ čerpadla a s jak velkým výkonem se pro váš rodinný dům vyplatí tak, aby se vám náklady vracely co nejrychleji. Jednotlivých typů je větší množství (například vzduch-voda, země-voda, a tak dále), stejně tak i výrobců a konkrétních modelů. Na nákup tedy nespěchejte, dobře si rozvažte ideální model a ideálně si i nechte spočítat přesnou kalkulaci úspor.

Zobrazení: 84651 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné zprávy
 • Čistý domov na prvním místě

  18. 3. 2016, 9:58 | Diskuze (0)

  Centrální vysavače mají mnoho výhod oproti klasickým přenosným či robotickým vysavačům. Vycházejí všechny z jednoduchého principu, jehož důsledkem je čistý domov zbavený prachu a alergenů.

 • Sexy plesové šaty

  22. 4. 2014, 12:46 | Diskuze (0)

  Pokud se chystáte na některý z plesů nadcházející sezóny 2013, jistě si přejete stát se hvězdou večera a protančené noci. Toužíte proměnit se v pohádkovou Popelku nebo možná sexy dračici. Proč ne, stačí vybrat ty správné plesové šaty.

 • Bílé plesové šaty

  22. 4. 2014, 12:45 | Diskuze (0)

  Bílé plesové šaty, ať dlouhé nebo krátké, se vždy nádherně odrážejí od tmavých obleků tanečních partnerů. Bílá barva navíc působí něžně. Jde o klasické provedení společenských šatů, které léty neztratilo na oblíbenosti.

 • Plesové šaty růžové

  22. 4. 2014, 12:45 | Diskuze (0)

  Plesové šaty bývaly v dobách našich praprababiček a prababiček výsadou dam z lepší společnosti. V současnosti naopak najdeme na trhu širokou škálu dámských, dívčích i dětských plesových šatů v krátkém i dlouhém provedení. Otázkou však zůstává, jaké plesové šaty a líčení k nim si vybrat, abyste se cítila jako princezna.

 • Fialové plesové šaty

  22. 4. 2014, 12:45 | Diskuze (0)

  Chystáte se na ples? Chcete si ho užít v těch nejnádhernějších šatech? Ale jaký střih, materiál a barvu zvolit? Tak aby vše sedlo vaší postavě, barvě vlasů, věku. Není to jednoduchá otázka, ale rozhodně před vámi stojí velmi příjemné rozhodování.